گروه چاپ آرمانی / خبرنامه  / از ترام تا حاشیه‌های صنعت چاپ
از ترام تا حاشیه های صنعت چاپ - خبرنامه تخصصی چاپ و بسته بندی گروه آرمانی

از ترام تا حاشیه‌های صنعت چاپ

خبرنامه تخصصی چاپ و بسته بندی گروه آرمانی | در این شماره از کوچک‌ترین جز چاپ یعنی ترام تا چالش‌های صنعت چاپ در سال‌های اخیر را می‌خوانیم.

لحظه‌ای زندگی را بدون آنچه صنعت چاپ به بهبود آن کمک کرده، تصور کنیم…

چگونه می‌توان تمدن نوین بشر ‌را بدون صنعت چاپ تصور کرد؟

می‌بایست کتاب‌ها و روزنامه و داستان‌های زیادی چاپ می‌شدند که مسیر رشد به آگاهی امروز می‌رسید. می‌بایست جعبه‌ها، پارچه‌ها، پوسترها و بیلبوردهای بزرگ رنگینی چاپ می‌شد؛ تا گوشه‌گوشه‌ی زندگی ما زیباتر شود.

نقش صنعت چاپ و فعالان این حوزه، ‌در تمام بخش‌های زندگی مشهود است.

چاپ جعبه‌ها در اندازه‌های متفاوت و در صنایع مختلف، باعث شده است؛ تا ما آسان‌تر از محصولات گوناگون استفاده کنیم. لیبل‌های چاپ‌شده روی بطری‌ها و ظرف‌های متنوع، اطلاعات مفیدی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند. ‌‌کارتن‌های بزرگ و کوچک، حمل‌ محصولات را راحت‌تر کرده‌اند. بروشورها ‌و‌ پوسترهای رنگارنگ در محیط پیرامون زندگی ما نقش اطلاع‌رسانی به عهده دارند و…

در این شماره با کوچک ترین جزء در چاپ یعنی ترام آشنا می‌شویم. انواع مدل رنگی را می‌شناسیم. چاپ افست را مرحله به مرحله دنبال می‌کنیم و به اجزای جذاب دستگاه چاپ از دریچه دوربین نگاه دقیقی می‌اندازیم.

استانداردهای چاپ را دوره می‌کنیم و از قیمت‌گذاری در چاپ می‌گوییم. و در نهایت به حواشی صنعت چاپ در سال‌های اخیر و پاندمی کرونا می‌پردازیم.

خبرنامه‌های تخصصی گروه چاپ آرمانی به‌صورت فصلی، با هدف اطلاع‌رسانی و نگاه رو به رشد، در سوژه‌های متنوع از صنایع مختلف؛ هم‌سو با دنیای چاپ و بسته‌بندی منتشر می‌شود.