گروه چاپ آرمانی / تازه ها  / اخبار  / بسته بندی قابل کمپوست و طبیعی بیسکویت
بسته بندی طبیعی قابل کمپوست بیسکویت ریتم ۱۰۸

بسته بندی قابل کمپوست و طبیعی بیسکویت

شرکت «پارکساید‌» یک بسته‌ بندی طبیعی قابل کمپوست‌‌ با منابع تجدید‌پذیر برای بیسکویت «Rhythm 108» تولید کرده است.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

بسته‌بندی پایدار بیسکویت «ریتم ۱۰۸»

ویژگی‌های بسته‌بندی بیسکویت «ریتم ۱۰۸»


بسته بندی طبیعی قابل کمپوست بیسکویت ریتم ۱۰۸

«اگر بسته‌بندی مواد غذایی مانند پوست میوه عمل می‌کرد و بلافاصله پس از استفاده به طبیعت باز می‌گشت، چه اتفاقی می‌افتاد؟»

شرکت «پارکساید‌» از این ایده‌ی مفهومی استفاده کرده و یک بسته‌‌بندی طبیعی قابل کمپوست‌‌ با منابع تجدید‌پذیر تولید کرده است.

بسته‌بندی پایدار بیسکویت «ریتم ۱۰۸»

شرکت «پارک‌ساید‌» (Parkside) ارائه‌دهنده‌ی خدمات نوآورانه و راهکار‌های توسعه‌دهنده‌ی بسته‌بندی‌؛ در اقدامی تازه‌، دامنه‌ی فعالیت خود را با بسته‌بندی جدیدی برای بیسکویت‌های شرکت «ریتم‌» گسترش داده است‌.

بسته بندی انعطاف‌پذیر و طبیعی این بیسکویت از چوب خردشده‌ی درختان اکالیپتوس استخراج می‌شود. در جریان تولید مواد اولیه‌ی این بسته‌بندی‌، به ازای هر درخت قطع‌شده در برزیل، یک درخت دیگر کاشته می‌شود.

دوستداران محیط زیست

«پل لنیان»، مدیر توسعه‌ی بازار شرکت «پارکساید» می‌گوید: «بسته‌بندی‌های مقاوم‌، طبیعی و قابل بازیافت‌، یکی از موضوعات مهم و مطرح در دنیای امروز است‌. مصرف‌کنندگان خواستار بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست هستند و از فرآیندهای نوآورانه برای صرفه‌جویی هرچه بیشتر‌، جلوگیری از سوزاندن و دفن زباله و امکان بازیافت در چرخه‌های کوتاه مدت استقبال می‌کنند.‌»

مدیر‌عامل شرکت «ریتم‌» در مورد تغییر بسته‌بندی بیسکویت‌های تولیدشده در شرکت خود می‌گوید‌: «امروزه اغلب مشتریان به دنبال گزینه‌های سالم برای تنقلات هستند‌. بسته‌بندی مناسب باعث می‌شود مشتریان احساس کنند که به نیازها و اولویت‌های آنان اهمیت داده می‌شود‌. مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند تا محصولی را خریداری کنند که از مواد سالم برای تهیه‌، تولید و بسته‌بندی آن استفاده شده باشد‌، امکان تجربه‌ی طعم خوب و شگفت‌آوری به آن‌ها داده شود و به اصل سازگاری با محیط زیست و بازیافت سریع در بسته‌بندی محصول توجه شده باشد‌.‌»

بسته بندی  بیسکویت ریتم ۱۰۸

ویژگی‌های بسته‌بندی بیسکویت «ریتم ۱۰۸»

بسته‌بندی سه لایه طبیعی

شرکت «پارک‌ساید» برای تولید این بسته از مواد پایدار طبیعی به جای پلیمر‌های نفتی استفاده کرده است‌. بسته‌بندی بیسکویت شرکت «ریتم‌» از ساختار سه لایه با پلیمر‌های طبیعی تشکیل شده است، که مانع انتقال رطوبت و اکسیژن می‌شود. این لایه از نرم شدن محتویات جلوگیری می‌کند و باعث ‌می‌شود ضایعات مواد غذایی به حداقل برسد و در نهایت عمر مفید محصول را افزایش می‌دهد.

بسته‌ بندی قابل کمپوست‌‌

کمپوست‌پذیری بسته‌بندی یک ‌امتیاز دیگر برای مصرف‌کنندگان محسوب می‌شود. این بسته‌ بندی راحت و مناسب برای سبک زندگی امروزی و سازگار با محیط زیست است زیرا از مواد زیستی ساخته شده و بعد از مصرف می‌توان آن را در سطل کمپوست خانه انداخت.

شرکت «پارک‌ساید» چهار سال صرف تحقیق، توسعه و آزمایش برای تولید ورقه‌های محافظ چند لایه قابل کمپوست کرده است. بسته بیسکویت «ریتم‌ ۱۰۸» (Rhythm 108) پس از دستیابی به درجه‌ی بالایی از کمپوست‌پذیری، گواهینامه‌ی (OK Compost Home) و (Seding Vincotte) را دریافت کرده است.

گواهینامه بسته بندی کمپوست پذیر در خانه
نماد بسته بندی کمپوست پذیر

در این بسته‌بندی، انواع بیسکویت با طعم‌های چای، زنجبیل لیمویی، بادام، کوکی نارگیلی و‌ انواع فندق شکلاتی … ارائه می‌گردد.


منبع: Packaging Strategies | Bio Plastics Magazine