گروه چاپ آرمانی / آموزش  / بسته بندی شکلات
بسته بندی شکلات

بسته بندی شکلات

بسته بندی شکلات مانند یک رسانه‌ی تبلیغاتی عمل می‌کند. با انتخاب طرح‌های جذاب، ترکیب رنگ‌های هوشمندانه و استفاده از لوگو، محصول شما متمایز خواهد شد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

چرا بسته‌بندی شکلات مهم است؟

عوامل اثرگذار در بسته‌بندی شکلات

——— اندازه جعبه شکلات

——— اهمیت طراحی در بسته‌بندی

——— اهمیت کیفیت چاپ در بسته بندی شکلات

——— سفارشی‌سازی در بسته‌بندی

——— بهترین نوع بسته بندی برای شکلات

——— بهداشت و سلامت در بسته بندی

——— افزایش جذابیت


بسته بندی شکلات

جعبه‌های زیبای شکلات‌ برای همه جذابیت دارد. شکلات با بسته بندی چاپی، هدیه‌ای عالی برای هر مناسبتی‌ست. وقتی کلمه‌ی شکلات را می‌شنویم اولین چیزی که در ذهن ما نقش می‌بندد، لذتی شیرین با طعمی خوش است. این محصول منشا واقعی شادی از درون بوده است و افراد در هر سنی جذب آن می‌شوند. امروزه حتی تحقیقات ثابت کرده است که انواع شکلات برای سلامتی بسیار مفید هستند. 

بنابراین، اگر می‌خواهید مشتری بالقوه، محصول شما را انتخاب کند؛ روی ظاهر بیرونی محصول تمرکز ویژه‌ای داشته باشید. برای این کار از بسته بندی سفارشی با کیفیت ممتاز استفاده کنید. این برای برند شما سود زیادی به همراه خواهد داشت.

چرا بسته‌بندی شکلات مهم است؟

این محصول شیرین و خوشمزه، بهترین راه برای نشان دادن عشق و علاقه‌ی شما به عزیزان‌تان است. شکلات را می‌توان در هر مناسبتی ‌به‌عنوان هدیه‌ در نظر گرفت‌. بنابراین، شکلات باید به‌درستی در جعبه‌های مناسب بسته‌بندی شود؛ تا تاثیری قدرتمند بر روی مشتریان بگذارد و آن‌ها را علاقه‌مند به خرید محصول کند. 

توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان، با انتخاب جعبه‌ی متناسب با محصول خود، می‌توانند نام تجاری خود را برجسته کنند. همچنین با سفارشی‌سازی جعبه، میزان فروش را افزایش دهند.

عوامل اثرگذار در بسته‌بندی شکلات

جعبه شکلات در ابعاد مختلف

اندازه جعبه شکلات

یکی از عوامل اثر‌گذار در بسته‌بندی، توجه به ابعاد جعبه است. اندازه‌های مختلف جعبه شکلات، طیف گسترده‌ای از انتخاب را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار خواهند داد. تنوع ابعاد سفارشی بسته بندی در تجارت شیرینی و شکلات جادو خواهد کرد.

اهمیت طراحی در بسته بندی

جعبه‌های مقوایی شکلات مانند یک رسانه‌ی تبلیغاتی عمل می‌کنند. با انتخاب طرح‌های جذاب و متنوع، ترکیب رنگ‌های هوشمندانه و استفاده از لوگو، محصول شما در مقایسه با سایر برندها متمایز خواهد شد. علاوه بر این، جزئیاتی مانند نام شرکت، آدرس، آدرس صفحه وب‌سایت و حتی بارکد نیز بر روی بسته‌بندی قابل چاپ هستند. این جزئیات به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد برند شما را به خاطر بسپارند.

جعبه شکلات مقوایی

اهمیت کیفیت چاپ در بسته بندی شکلات

عامل مهم دیگری که توجه به آن اهمیت دارد، کیفیت چاپ است.‌ این عامل اثرگذار مشتریان را جذب کرده و آن‌ها را به مشتریان دائم تبدیل می‌کند. با استفاده از چاپ افست امکان چاپ طرح‌های متنوع فراهم می‌شود. تنوع در رنگ و طرح بسته‌بندی، انتخاب بیشتری در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. درحقیقت می‌توان گفت کیفیت چاپ و جعبه، عامل ایجاد اطمینان برای  خرید محصول است. زیرا کیفیت چاپ  به‌عنوان عامل بیرونی، القاکننده‌ی حس مثبت نسبت به کیفیت محصول درون آن است. 

سفارشی سازی در بسته بندی

جعبه‌های شکلات قابلیت بالایی برای هماهنگ شدن با مناسبت‌های مختلف دارند. از آن‌جایی‌که شکلات یک خوراکی لذیذ برای همه‌ی گروه‌های سنی‌ست، سفارشی‌سازی جعبه شکلات برای همه سنین و رویدادها قابل اجراست. 

بسته بندی سفارشی شکلات

از طریق سفارشی سازی می‌توان ‌رضایت گروه خاصی از افراد را نیز فراهم کرد. به‌عنوان مثال بسته بندی متناسب با جشن‌ها و مناسبت‌ها در میزان فروش تاثیرگذار خواهد بود. و یا  برای کودکان، می‌توان جعبه‌ها را مطابق با شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه‌ی‌شان طراحی کرد. با این روش آن‌ها خوشحال و هیجان‌زده خواهند شد.

بهترین نوع بسته بندی برای شکلات

عامل مهم دیگری که در کیفیت بسته‌بندی شکلات تاثیرگذار است، توجه به مواد مورد استفاده در بسته‌بندی‌ست. برای این کار، ورق‌های مقوایی بهترین انتخاب هستند. امکان چاپ به راحتی روی آن‌ها فراهم است. اصلاح و تا کردن مقوا آسان‌تر است. همچنین می‌توان طیف گسترده‌ای از اندازه‌ها را تولید کرد. 

علاوه بر این موارد، آن‌ها مزایای دیگری دارند. برای مثال، مقوا در مقایسه با سایر مواد بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند. جعبه‌های شکلات تولیدشده ‌با این مواد، راحت‌تر و با هزینه‌ی کمتری جابجا می‌شوند. جعبه‌های بسته‌بندی‌شده با مقوا به‌راحتی قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست هستند.

بهداشت و سلامت در بسته بندی

جعبه شکلات باید الزامات کنترل کیفیت را مطابق با بسته بندی محصولات غذایی برآورده کند. علاوه بر این، بسته بندی شکلات باید در برابر تغییرات جوی مانند گرما و رطوبت مقاومت داشته باشد. همچنین مواد مورد استفاده باید محصول را تازه نگه دارند.

افزایش جذابیت

افزودن پنجره‌ و منقسم، ویژگی‌های دیگری ‌هستند که به جذاب‌تر‌شدن ‌ظاهر بیرونی جعبه شکلات کمک خواهند کرد.

فراموش نکنید که افزودن پنجره شفاف (طلق) در قسمت بالا و جلوی جعبه، برای مشتریان جذابیت خاص خود را دارد. همچنین کمک می‌کنند شکلات‌های داخل جعبه ظاهر جذاب و خوش‌طعم خود را به نمایش بگذارند. با دیدن شکلات داخل جعبه، تصمیم‌گیری برای مشتریان آسان‌تر خواهد شد. منقسم‌ها اجازه نمی‌دهند تکه‌های خوشمزه‌ی شکلات در جعبه جابجا شوند و بسته‌بندی ظاهر نامرتبی پیدا کند.

در نظر گرفتن دستگیره‌ برای جعبه‌های شکلات نقش کاربردی دارد. مصرف‌کنندگان به‌راحتی می‌توانند جعبه‌ها را حمل کنند و به کیسه‌های پلاستیکی نیاز نداشته باشند. 

علاوه بر این موارد، برای حفظ زیبایی بسته بندی شکلات، از پوشش لمینت برای دستیابی به سطح صاف و براق استفاده می‌شود. این پوشش یک لایه‌ی نازک است که از بسته‌بندی در برابر عوامل مضر محافظت می‌کند.  

روبان‌ها، ارگانزا، ریسمان و… المان‌های دیگری هستند که برای افزایش زیبایی بصری در طراحی جعبه‌های شکلات می‌توان در نظر گرفت.

همان‌طور که قبلاً گفته شد، در هر رویدادی می‌توان شکلات را به‌عنوان هدیه‌ در نظر گرفت‌.

شکلات هدیه‌ای‌ست که لبخند شادی را روی صورت مصرف‌کننده به ارمغان خواهد آورد. شکلات، خوراکی پرطرفداری‌ست که با بهبود کیفیت بسته‌بندی، جذابیتی دوچندان پیدا خواهد کرد.


منبع ترجمه: printcosmo