گروه چاپ آرمانی / تازه ها  / اخبار  / کاغذ جدید کرافت
کاغذ جدید کرافت

کاغذ جدید کرافت

به‌تازگی در خط تولید محصولات کاغذی ویژه‌، کاغذ کرافتی با عنوان «کرافت انزا» (‌Enza Kraft‌) به مرحله‌ی تولید رسیده است‌. از این کاغذ ‌می‌توان در بسته‌بندی محصولات غذایی و غیر‌غذایی استفاده کرد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

ویژگی‌های کاغذ جدید «کرافت انزا»

کاربرد «کرافت انزا»

مشخصات فنی «کرافت انزا»


کاغذ کرافت جدید برند انزا Enza

ویژگی‌های کاغذ جدید «کرافت انزا»

این کاغذ‌، ضخامت بالایی داشته‌، در یک سمت دارای سطح براق و در سطح دیگر‌، بافتی درشت‌تر و مات دارد‌. استحکام کششی بالا و مقاومت این محصول در برابر پارگی، از جمله پارامتر‌های مهمی‌ست که موجب می‌شود کاغذ «کرافت انزا» طیف گسترده‌ای از کارکردهای فنی و نیاز‌های بسته‌بندی را پوشش دهد.

لوگوی شرکت انزا - Enza

کاربرد «کرافت انزا»

نوع قابل استفاده برای محصولات غذایی «کرافت انزا» با درجه‌بندی‌های FDA و ISEGA سازگار بوده و برای بسته‌بندی‌هایی مانند ساندویچ‌، بیسکویت‌، آدامس‌، محصولات منجمد و نیمه‌آماده‌، نمک‌، فلفل و محصولات پودری‌، بسته‌بندی قند‌، شکر و کیسه‌های چای قابل استفاده است.

بسته بندی کاغذی ساندویچ

مقاومت این محصول در برابر پارگی، از جمله پارامتر‌های مهمی‌ست که موجب می‌شود کاغذ «کرافت انزا» طیف گسترده‌ای از کارکردهای فنی و نیاز‌های بسته‌بندی را پوشش دهد.

بسته بندی قهوه با کاغذ کرافت انزا

در مصارف غیر‌خوراکی‌، این نوع کاغذ برای لایه‌ی داخلی پاکت سیگار، بسته‌بندی‌های پزشکی‌، دارویی و آزمایشگاهی‌، ساک‌های خرید‌، کیف و کفش‌، بسته‌بندی‌های پوشاک و… قابل استفاده است‌.

همچنین در مصارف صنعتی، برای کاربردهایی مانند: نوار نقاله‌های انتقال مواد نساجی‌، کاغذ پایه‌ی محصولات بهداشتی‌، نوار تسمه لغزنده برای فولاد ضد زنگ‌، مصارف کفپوش‌، سقف‌، زیرساخت‌ها و… امکان به‌کارگیری دارد‌.

مشخصات فنی «کرافت انزا»

Enza Kraft «انزا کرافت‌» در عرض‌های مختلف از ۱۹٫۷ تا ۷۸٫۷ سانتی‌متر تولید می‌شود. رول‌های این کاغذ را می‌توان به ابعاد متفاوتی از ورق مسطح تبدیل کرد. سطح بسیار صاف و صیقلی در هر دو سمت آن می‌تواند رنگ‌های مختلف را در انواع فرمت‌های چاپ مسطح و فلکسو‌، به خود جذب کرده و عملیات تکمیلی چاپ مانند برجسته‌، نوار کوب و… نیز بر روی آن اجرا گردد‌.


منبع: Packaging Strategies