گروه چاپ آرمانی / تازه ها  / پروژه بسته بندی هندوانه
بسته بندی هندوانه

پروژه بسته بندی هندوانه

گروه موندی (Mondi) راه حل بسته بندی هوشمند و خلاقانه‌ای را برای حمل و نقل و ذخیره‌ی هندوانه ارائه می‌دهد. 

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

بسته بندی هندوانه

پروژه‌ی «رویای هندوانه»؛ راه حل بسته‌بندی هوشمند و خلاقانه‌ی گروه موندی (Mondi)

خوشحال کردن مشتریان و هندوانه‌ها با بسته‌بندی هوشمند و خلاقانه‌ی گروه موندی (Mondi)

کاهش ضایعات مواد غذایی با  بسته‌بندی

سالانه بیش از یک سوم مواد غذایی تولیدشده در جهان (حدود ۱٫۳ میلیارد تن) به هدر می‌رود‌. در این میان برخی از فعالان بازار تولید و بسته‌بندی‌، از روش‌های نوآورانه‌ای جهت جلوگیری از تلف شدن مواد غذایی استفاده می‌کنند‌. در کشورهای در حال توسعه‌، ۴۰٪ از عمده تلفات در مراحل اولیه‌ی زنجیره‌ی تولید‌، ذخیره‌سازی و حمل و نقل اتفاق می‌افتد‌‌.

به تازگی‌، گروه بین‌المللی بسته بندی ترکیه‌ای «موندی» (‌Mondi‌) روشی خلاقانه برای رفع مشکل زنجیره‌ی تامین هندوانه ارائه داده است و میزان ماندگاری محصول از نقطه‌ی تولید تا نقطه‌ی فروش را افزایش داده است‌. این روش جایگزین منحصربه‌فردی برای روش‌های فعلی حمل و نقل سنتی هندوانه است‌.

تمایز در نقطه‌ی فروش، ماندگاری در توزیع و پخش و همچنین کاهش ۱۳ درصدی زباله در زنجیره تامین‌، از دستاورد‌های بزرگ این پروژه است.

ویژگی‌های بسته بندی هوشمند هندوانه

در تولید این بسته‌بندی از ورق‌های کارتنی استفاده شده و با تعبیه‌ی یک پنجره در بدنه‌ی جعبه‌، امکان نمایش محصول توسط فروشنده و تست آن به خریدار داده می‌شود‌. در این روش‌، مصرف‌کننده با روشی ساده‌تر‌، هندوانه‌ی سنگین خود را خریداری کرده و حمل می‌کند‌. 

تولیدکننده، امکان استفاده‌ی تجاری و تبلیغاتی از فضای قابل چاپ روی جعبه را خواهد داشت و با روشی ساده‌، محصول خود را تا مرحله‌ی مصرف برای خریدار بیمه می‌کند‌. همچنین ایستایی و جایگذاری محصول در طبقات فروشگاهی بهینه و ساده‌تر می‌گردد‌. این بسته بندی علاوه بر مزیت‌های رقابتی در نقطه‌ی فروش‌، با افزایش ۵۰ درصدی حجم قابل حمل، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های جابجایی نیز می‌گردد.

تحقق یک رویا در بسته بندی میوه

ویژگی های بسته بندی هندوانه

«حسن علی کواس» مدیرکل شرکت «Seracılık» آنتالیا می‌گوید‌: «‌پروژه‌ی رویای هنوانه‌، نمونه‌ای درخشان از توانایی شرکت «Mondi» برای پاسخگویی به نیاز‌های بازار است‌. تمایز در نقطه‌ی فروش‌، ماندگاری در توزیع و پخش و همچنین کاهش ۱۳ درصدی زباله در زنجیره تامین‌، از دستاورد‌های بزرگ این پروژه است‌.» 

«فاتوس آداک‌»، مدیر نوآوری محصول شرکت «Mondi» می‌افزاید‌: «‌پروژه‌ی رویای هندوانه تاثیر بسیار مثبتی بر محصول و جوامع هدف فروش خواهد داشت‌. با استفاده از همکاری تامین‌کنندگان‌، مشتریان‌، مراکز تحقیق و توسعه‌، آزمایشگاه‌های ایمنی مواد غذایی و… ایده‌های جدید و راهکارهای منحصربه‌فرد بسته‌بندی‌، شناسایی شده و منجر به کاهش آسیب در حمل و نقل‌، ذخیره‌سازی‌، گسترش سبد خرید‌، چرخه‌ی عمر محصول‌، تطبیق طراحی بسته‌بندی با محصول و اهداف بازار‌یابی‌، دستیابی به قابلیت ردیابی بسته‌بندی برای مدیریت بهتر فروش و موجودی و… خواهد شد‌. هر یک از این عناصر در رویای هندوانه مشهود است و ما بسیار هیجان‌زده هستیم که این قالب خلاقانه را به بازار عرضه می‌کنیم.


منبع ترجمه: وب‌سایت Packaging Strategies