گروه چاپ آرمانی / تازه ها  / بسته بندی ماهی و میگو
بسته بندی ماهی و میگو

بسته بندی ماهی و میگو

با راه‌حل‌های کاربردی VPK Group برای بسته بندی پایدار محصولات مختلف غذایی، از جمله محصولات دریایی مانند ماهی و میگو آشنا شوید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

بسته بندی پایدار برای ماهی و میگو

ویژگی‌های بسته‌بندی محصولات دریایی

حمل و نقل آسان


بسته بندی ماهی و میگو

بسته بندی پایدار برای ماهی و میگو

مجموعه‌ی «وی.پی.کی» (VPK GROUP) راه‌حل‌های کاربردی برای بسته‌بندی پایدار محصولات مختلف غذایی، از جمله محصولات دریایی مانند ماهی و میگو ارائه می‌دهد. یکی از پیشنهادات بخش Smart Packaging Solutions این گروه استفاده از کاغذهای ‌بازیافتی‌ست. از این کاغذها برای تولید بسته‌بندی محصولات دریایی استفاده می‌شود. این بسته‌بندی‌ها جایگزینی پایدار و کاربر‌پسند برای جعبه‌های پلاستیکی هستند.

بسته بندی پایدار محصولات دریایی

بخش Smart Packaging Solutions مجموعه «وی‌پی‌کی»، بسته‌بندی‌های نوین خود را ‌به تامین‌کنندگان محصولات دریایی پیشنهاد می‌کند. این بسته‌بندی از کاغذ بازیافتی تهیه شده، در برابر سرما و رطوبت مقاوم است و برای نگهداری و توزیع ماهی و میگوی تازه یا منجمد گزینه‌ی مناسبی‌ست.

ویژگی‌های بسته‌بندی محصولات دریایی

ویژگی جعبه ماهی و میگو

زنجیره‌ی تامین ماهی و میگوی تازه یا منجمد، حول محور حفظ کیفیت می‌چرخد. نقش بسته‌بندی در این امر کلیدی‌ست. این بسته‌بندی مقاوم، برای استفاده در زنجیره‌ی تامین محصولات منجمد و حمل و نقل (جابجایی) مناسب است. 

پوشش پلی‌اتیلن در تماس با مواد غذایی ایمن و در برابر رطوبت مقاوم است. درصورتی‌که ماهی یا میگو منجمد باشند، این بسته‌بندی در برابر رطوبت مقاوم خواهد بود. مواد استفاده‌شده در تولید این بسته‌بندی به گونه‌ای‌ست که محصولات تازه یا منجمد، فارغ از مدت زمان حمل و نقل، با شرایط عالی به مقصد برسند. 

جعبه مقاوم برای حمل و نقل مطمئن

مقایسه با جعبه پلاستیکی و ورق کارتنی

این بسته‌بندی جدید در مقایسه با جعبه‌های پلاستیکی و ورق کارتنی مزایای زیادی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

در تولید این بسته‌بندی‌ها از مواد متراکم و به هم فشرده استفاده شده، که باعث می‌شود مدت زمان انجماد ماهی ۳۵٪ سریع‌تر شود. درنتیجه منجمد کردن محصولات با هزینه‌ی کمتری انجام خواهد شد. 

همچنین به علت استفاده از کاغذهای بازیافتی در تولید، این جعبه‌ها سازگار با محیط زیست و ۱۰۰٪ قابل بازیافت مجدد هستند. 

از دیگر ویژگی این بسته‌بندی‌، امکان حفظ کیفیت محصولات منجمد برای مدت زمان طولانی‌تر است که برای محصولات دریایی بسیار حائز اهمیت به نظر می‌‌رسد. 

عامل دیگری که این بسته‌بندی‌ها را کارآمدتر می‌کند تنوع سایز آن است. می‌توان وزن‌های پنج کیلوگرمی میگوهای کوچک تا مقادیر ۲۰کیلوگرمی ماهی‌های بزرگ را به‌راحتی در این جعبه‌ها بسته‌بندی کرد.  

حمل و نقل آسان

طراحی جعبه برای حمل و نقل آسان
طراحی جعبه محصول مقاوم برای جابجایی راحت

درب بالا و پایین بسته‌بندی به‌صورت تا شده عرضه می‌شود. این ساختار کاربردی به‌سرعت و با چند عمل ساده باز می‌شود و در کمترین زمان قابل استفاده است. (در چند ثانیه آماده‌ی استفاده است.)

درب‌ها به‌صورت تاشده روی پالت تحویل داده می‌شوند. که موجب کاهش چشمگیر هزینه‌ی حمل و نگهداری بسته‌بندی خواهد شد.


منبع: smart packaging solutions